USD32,17
EURO34,96
GBP41,06
BIST10.695,19
GR. ALTIN2.426,22
BTC2.205.638,10
27 Mayıs 2024, Pts
featured
service

Kadir Özcan Tesisleri Nizamettin Algan Salonu’nda, Divan Kurulu Toplantısında konuşan Denetim Kurulu Başkanı Mahmut Ören, gerçekleşen gelir ve giderler sonucunda oluşan mali tablolara göre Trabzonspor‘un toplam borcunun 1 milyar 192 bin 419 bin TL olduğunu açıkladı. Toplantıda söz alan başkan Ahmet Ağaoğlu yaptığı açıklamalarda:

”Dünya genelinde olumsuz etkileri olan Kovid-19’un, salgın nedeniyle seyirci hasılatının sıfıra indiğini, ürün satışlarında ise yüzde 50 gerileme olduğunu, Trabzonspor’un gelirlerinde yüzde 70 kayba neden olduğunu” bahsetti, ayrıca,

“Hocamız, teknik ekip ve izleme komitesiyle çok yoğun bir çalışma içerisine girdik. Bugün transferi gerçekleşmiş olan 3 futbolcunun çalışmaları yaklaşık 2,5 ay öncesinden başlamıştı. Yanlış anlama ve anlaşılmaların önüne geçmek için söylüyorum, hocamızın bize 5 mevkide talebi vardı. Burada oyuncu sayısı biraz daha fazlaydı. Her mevkide 3-4 oyuncunun ismi bize ulaştı. Ekonomik değerlendirmeleri ve olabilirlik şartları yönetim tarafından değerlendirdikten sonra imkanlar dahilinde 3 transfer geçtiğimiz haftalar içerisinde gerçekleşti. Bir dördüncüsünü bu hafta sonuna kadar paylaşmış olacağız. Diğer iki isim ile temaslarımız devam ediyor, Yapılacak olan 2 yabancı veya 3-4 yerli transferini karşılayabilecek kaynağa ve limite sahibiz. Zaten elimiz ve kolumuz transfer limit ve Bankalar Birliği ile yaptığımız anlaşma nedeniyle bağlı. Şartlar el verse dahi biz Trabzonspor‘u nasıl sıkıntılı bir süreçte aldığımızı, nasıl finansal zorluklarla karşı karşıya kaldığımızı unutmadık. Bu kulüp oyuncularına 6-7 ay para ödeyemeyen, 130’un üzerinde kesinleşmiş icra takibi olan, transfer yasağı yiyen, FIFA’da 30’un üzerinde dava dosyası bulunan bir kulüptü. Şartlar ne olursa olsun asla ve asla kulübü ekonomik anlamda böyle bir girdabın içerisine sokmak ne bu yönetimin, ne de bundan sonra gelecek olan yönetimlerin haddi değildir. Trabzonspor‘a bu bedeli artık hiç kimse ödetmemeli.”

sözleri ile konuşmasına devam etti.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ahmet Ağaoğlu açıkladı!
Giriş Yap

ATISTICS MEDYA ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!