İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ali Koç’tan açıklamalar: “Teknik adam listemizde…”

Fenerbahçe başkanı Ali Koç bugün yaptığı açıklamalarla birlikte Fenerbahçe’nin teknik direktörlük listesini kamoyuyla paylaştı. Ali Koç’un üst düzey düşündüğü teknik direktörler arasında Marcelo Bielsa ve Ralf Ragnic gibi isimlerde bulunuyor. Daha önceki basın toplantısında çıtayı Marcelo Bielsa olarak belirleyen ancak tam olarak dünyaca ünlü teknik direktörü kastetmeyen Koç, bu tarz klasmanda teknik adamlarla anlaşamamaları halinde genç ve yetenekli teknik adamlarla da anlaşabileceklerini ifade etti.

Genç ve hırslı bir teknik adamla çalışmanında uygun olabileceğini düşünen Koç, Roger Smitdt, Marco Silva, Fonseca ve Paulo Sousa’dan oluşan bir liste ile ilgilendiklerini ima etti. Basında yer alan haberlere göre Fenerbahçe’ye şu anda en yakın teknik adam Paulo Fonseca.

Paulo Fonseca kimdir?

Paulo Fonseca’nin kariyerinde 1 Portekiz kupa şampiyonluğu, 3 kez Ukrayna şampiyonluğu, 3 kez Ukrayna kupa şampiyonluğu, 1 kez Ukrayna Süper Kupa ve 1 kez de Portekiz süper kupa şampiyonluğu bulunuyor. 48 yaşındaki teknik adam en son Roma’yı çalıştırdı ve 101 maça takımının başında çıktı. Maç başı puan ortalama başarısı 1.77. Kariyerinde çalıştırdığı Porto, Shakthar, Braga ve Roma gibi takımlar var. Fonseca genellikle üçlü savunma üzerinde taktik çalışmaları yapan, önde baskıyla birlikte takım savunmasına ağırlık veren bir teknik adam.

Yorumlar kapatıldı.

Atistics Medya 2022 Tüm Hakları Saklıdır.