USD32,24
EURO34,98
GBP41,15
BIST10.677,49
GR. ALTIN2.443,83
BTC2.216.472,43
29 Mayıs 2024, Çar

Erden Timur açıklamalarda bulundu! “Nelsson gitmek…”

featured
service

Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

“JUVENTUS’UN 5 MİLYON EURO TEKLİFİ VARDI”

“Arda çok büyük bir Galatasaraylı. Her zaman da ne olursa olsun destek olmaya çalışıyor. Transfer sürecinde 4-5 defa telefonla konuştuk. Esasında başka bir oyuncuyla yemek yiyecektik. Onun da tanıdığı. Lucas ve Torreira için öyle bir şey söz konusu değil. Torreira ve Mertens konusu ikna anlamında bitmişti. Mertens 6 gün bekledi. Bu çok önemli bir şey. Herkesin bilmesini bekliyorum. Gözlerimle gördüm, Juventus’un 5 milyon net teklifi vardı.”

“BÜTÇEMİZİN SINIRINI GEÇMİYORUZ”

“Onun dışında bir çok teklif vardı Mertens’e. Ayrıca Torreira’ya da aynı şekilde. Avrupa’nın büyük kulüpleri. İkna süreci için 20-25 gün uğraşıyorsunuz. Aldıkları maaş ortada. Ama biz de bütçemizin sınırını geçmiyoruz. İki transferle birlikte gidecekleri hesaba katmadan geçen seneki oyuncu bütçesiyle aynı seviyedeyiz. Birçok ikna yolu denedik. Parayla ikna etmek zorunda kalabiliyorsunuz.”

“20 GÜN HİÇ RAKAMIN DÜŞMEDİĞİ OLDU”

“20 gün hiç rakamın düşmediği oldu. Bu noktada sabır gerekiyor. Ama bizde sabır yok. Lucas, ‘Ben geliyorum’ diye Okan Buruk’a mesaj attı. Arda’nın gelme sebebi başka bir oyuncuyla ilgiliydi. Bu iki transferle ilgili dahli olmadı Arda Turan’ın. Hakkaniyet çok değerli bir şeydir. 10 yıl önce duyduğum bir lafı söylerken bile şu kişiden duydum diye söylerim. Sporcular ön planda olsun. Hakkaniyete herkesin devam vermesi lazım.”

“BİRKAÇ YEMEK YEMEK DAHA GEREKİYOR”

“Birkaç yemek yemek daha gerekiyor (gülerek). Oyunculardan bir tanesi. Bir pozisyon için aynı anda 4-5 bazen de 6-7 oyuncuyla görüşüyoruz. Pazarlık ederseniz eliniz kuvvetli oluyor. Kendinizi mahkum hissetmemeniz gerekiyor. Sanchez çok değerli bir oyuncu ama başka oyuncular da var. Süreç sürüyor.”

“MENAJERLER DE GECE ÇALIŞIYOR”

“Süreci ben yönetiyorum. En ufak bir hata yapmak istemiyoruz. Nakış gibi işlemek gerekiyor süreci. Karşıdaki insanlar bizden daha zeki. Bunu fark etmek gerek. En ufak kelimeden bir anlam çıkarabiliyorlar. Seçimden sonra hayatım pozitif yönde değişti. 04:00’ten sonra uyuyoruz. Menajerler de gece çalışıyor (gülerek). En değerli şey samimiyet.”

“Sanchez için Hakan Çalhanoğlu ile de görüştük. Arda ile de görüştük. Hedefe 20 ok atacaksın, 1 vuracaksın ama 19’u sigortası olacak. Torreira için Arsenal 18 milyon euro’dan kapıyı açmıştı. 20 gün fiyat hiç düşmedi. Torreira, Okan Buruk’a mesaj attı “Hocam ben geliyorum” diye.”

“YENİDEN AVRUPA ŞAMPİYONU OLACAĞIZ”

“Yeniden Avrupa şampiyonu olacağız” diyoruz oyunculara. Bunun lamı cimi yok. Avrupa oynamıyoruz. Geçen sene 13. sırada bitirdik. Herkes soruyor bunu. Bu kadar zor bir durumda başka bir şeye ikna etmeye çalışıyoruz. Sadece oyuncularla değil, eşler, arkadaşlarla görüşüyoruz. Birçok kişiyle konuşuyoruz.”

“CAMİAMIZ ÇOK BÜYÜK BİR CAMİA”

“Bizim camiamız büyük bir camia. Büyük takımlar hep böyle davranır. Herkesi bir araya getirmelisiniz. İnsan ne iş yaparsa yapsın, insanları birlik haline getirmek dışında bir amacının olmaması lazım. O zaman değerli oluyor. Şampiyon olunca ne oluyor? Sonunda birbirimize sarılıyoruz. Böyle olmak lazım. Büyük camialar böyledir. Yeni transferlerle ilgili herkesin içi rahat olsun. Bu kadar fazla yıldız oyuncunun bir mevkiye aynı anda gelmişliği yok. Böyle devam edecek.”

“SAHNE OYUNCULARIN”

“Gizemli olmak gibi bir çabam yok. Oyuncular ön planda olmalı. Bizim orada işimiz de yerimiz de yok. Sahne onların, iş de onların. 2.5 saat İtalyanlar müsaade vermedi, maceralar da oldu. Devletimiz işi çözdü. İstanbul’a geri gönderiyorlardı. Oyuncular da harika oyuncular. Çok değerli oyuncular. İnşallah güzel süreçler yaşayacağız. Allah herkese gönlüne göre versin. İlk maçları izledik. Net bir şekilde bizim maçımızda hatalar vardı. Ama bu sene farklı bakıyoruz. Her platformda bilimsel bir şekilde yer alacağız. İzleme ekibi oluşturuyoruz. Kendi maçlarımı ve diğer maçlar için. Uluslararası alanda herkesin saygı duyduğu hakemlerden bir heyet oluşturacağız ve tüm maçları değerlendireceğiz. Kamuoyu oluşturmak için basının görevi çok mühim.”

FENERBAHÇE MAÇI AÇIKLAMASI

“Yayıncının tekrar pozisyonlarına kadar her şeyi inceliyoruz. Biz adalet konusunda üzerimize düşeni yapacağız. İnsanın önce ülkesine sorumluluğu vardır. Damarlarıma kadar hissederek söylüyorum, laf olsun diye demiyorum. Bir gazetede şunu görüyoruz; Fenerbahçe’nin penaltısı dışarıda başlayıp içeride biten, bariz bir şekilde çizgide bittiği belli olan bir pozisyon başka bir fotoğrafla yayınlanıyor. Herkesin gözünü kırptığı yerde biz varız. Herkesin saygı duyduğu isimlerle görüşüyoruz. Objektif değerlendirilmeyen noktalar var. Bunların raporlarını paylaşacağız. Manipülatif şeyler oluyor mu, olmuyor mu? Farklı ticari ilişkiler var mı bakacağız. Biz herkesin kafasını çevirdiği her yerde, her masada olacağız”

“KOMİTE OLUŞTURUYORUZ”

“Hatayı eksiği gündeme getireceğiz. Birçok komite oluşturuyoruz. Herkesin zeki olduğunu kabul etmek lazım. Böyle eylemler yapılıyor, farkındayız. Biz her hafta maçlardan sonra bunları yayınlayacağız. İstatistiksel olarak da tutacağız. Yayıncı şu maçta şu takımın görüntülerini şöyle yaptı, böyle yaptı detaylarına kadar bakacağız. Her zerredeyiz, her yerdeyiz. Boş boş konuşarak, ona buna yazılar yazdıracak değiliz. Herkes için adalet için her yerde mücadele edeceğiz. Çıkarı için mücadele eden başarılı olamaz. Bizim amacımız için idealist bir felsefe. Bu sporu daha yukarıya taşımak istiyoruz. Sonunda başarılı olacağız.”

“NELSSON GİTMEK İSTİYOR”

“Nelsson ile ilgili teklifler var. Kalmasını istiyoruz. Tabii ki planlarımız hazır. Stoperde araştırmalar da yapıyorduk. Nelsson da benle görüştü. Hayalleri olduğunu ve gitmek istediğini söyledi. ‘Kendi pozisyonumda önemli bir noktaya gelmek istiyorum’ dedi.”

“NELSSON GİDERSE PLANIMIZ HAZIR”

“Ben toplantıda, ‘Misyonum sizi hayallerinize ulaştırmak’ demiştim. Ben insanı dert ediniyorum. Herkesi hayallerine ulaştırmak istiyorum. Tabii bizim de hayallerimiz var. Bizim hayallerimize o kadar inandırdık ki müthiş bir kadro oluşturuyoruz. Biz Nelsson’un kalmasını istiyoruz ama planlarımız da hazır.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erden Timur açıklamalarda bulundu! “Nelsson gitmek…”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

ATISTICS MEDYA ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!