USD33,04
EURO35,94
GBP42,81
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC2.224.703,53
21 Temmuz 2024, Paz

Çaykur Rizespor’dan Oğulcan Çağlayan açıklaması!

featured
service

Çaykur Rizespor Kulübü, eski oyuncusu Oğulcan Çağlayan’la sözleşmesini haksız olarak feshettiği gerekçesiyle Galatasaray Spor Kulübü ile yaşanan anlaşmazlığın uzlaşma aşamasına gelmesine rağmen sarı-kırmızılı kulübün son anda sözleşme şartlarını değiştirmek istemesi ve daha önce anlaşılan her konuda ibra koşulundan vazgeçmek istemesi üzerine bozulduğunu savundu. Yeşil-mavili kulüpten yapılan açıklamada, futbolcu Oğulcan Çağlayan’ın devam eden sözleşmesini sezon bitmeden haksız olarak feshetmesi nedeniyle Çaykur Rizespor Kulübü, futbolcu ve Galatasaray ile arasında yaşanan ihtilafın çözülmesi için iki kulübün yöneticilerinin iyi niyet çerçevesinde defalarca bir araya geldikleri, birçok farklı futbolcu üzerinde çözüm için anlaşma yolu arandığı belirtildi.

“Kulübümüzün iyi niyetli adımları ve başkanımız Tahir Kıran’ın dostane uzlaşmacı çözüm önerileri sonucunda, imza aşamasına gelinmiş ve ihtilafı tüm boyutlarıyla sonlandırmak konusunda mutabakata varılmıştır.” ifadelerine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ancak imza aşamasına gelen bu anlaşma, Galatasaray Spor Kulübünün son anda sözleşme şartlarını değiştirmek istemesi ve daha önce anlaşılan her konuda ibra koşulundan vazgeçmek istemesi üzerine bozulmuştur. Geldiğimiz noktada, üzülerek görüyoruz ki sessizliğimiz yanlış anlaşılmakta, verdiğimiz haklı mücadele olduğundan başka mecralara çekilerek suni gündemler yaratılmaya çalışılmaktadır. Tüm ihtilafın başlangıcını oluşturan futbolcunun fesih işleminin ‘layıkıyla yapılmadığını’ bu süreç içinde Galatasaray Spor Kulübü yöneticileri ile yapılan görüşmelerde ve basına yansıyan açıklamalarda bir nevi itiraf edilerek verilen kararların ne kadar yerinde olduğu Galatasaray Spor Kulübü tarafından da kabul edilmiştir. Adı geçen futbolcunun daha henüz 21 yaşındayken federatif hakları kulübümüz tarafından Kayseri Erciyes Kulübü’nden 1 milyon 200 bin avro transfer ücreti karşılığında alınmıştır. Talep edilen miktar da bununla doğru orantılı olarak 1 milyon 200 bin avro olarak belirlenmiş ve hukuki süreçte kulübümüz haklı bulunmuştur.”

Açıklamada, “Henüz 2019-2020 sezonu bitmeden oyuncunun transferine müdahil olduğunu kabul edip ‘ceketin düğmesinin yanlış iliklendiğini’ söyleyen Galatasaray gibi büyük bir camianın ve hukuktan sorumlu başkan yardımcısının, kulübümüzü bir tartışma ortamının içine çekmeye ve bunun üzerinden manipülasyon yapmaya çalışması yakışıksızdır. İddiaların aksine bu sürece Çaykur Rizespor ve Galatasaray Spor Kulübü dışında hiçbir kişi ya da kuruluş dahil olmamıştır. Buradan senaryo devşirerek kulübümüzü ve futbolun diğer paydaşlarını töhmet altında bırakma çabası Türk futboluna ve adalete olan güvene zarar verecektir.” ifadelerine yer verildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çaykur Rizespor’dan Oğulcan Çağlayan açıklaması!