USD32,82
EURO35,62
GBP42,44
BIST10.991,57
GR. ALTIN2.539,17
BTC2.183.509,91
24 Temmuz 2024, Çar

Galatasaray’da tüzük değişikliği

featured
service

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Can Natan, yapılması planlanan değişiklikler hakkında bilgi verdi.

Sarı-kırmızılı kulübün Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadı Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ekim ayı divan kurulu toplantısında konuşan Natan, kulüp tüzüğünde yapılması planlanan değişikliklerin 5 Kasım’daki olağanüstü genel kurulda üyelerin oylamasına sunulacağını dile getirdi.

Can Natan, Tüzük Tadil Tasarısı’ndaki değişikliklerini üç ana başlık altında topladıklarını belirterek, “Bunlardan birincisi kulüp faaliyet yılının Sportif AŞ faaliyet yılı ile uyumlu olarak 1 Haziran tarihinde başlayıp, 31 Mayıs tarihinde sona erecek şekilde değiştirilmesi ve kurumsal takvimin buna uygun olarak güncellenmesi hususudur. Bunun temel amacı kulüp ile Sportif AŞ arasındaki mali yıl farkını ortadan kaldırarak kulüp mali yılını, esas faaliyetlerin yürütüldüğü Sportif AŞ’nin mali yılıyla uyumlu hale getirmektir. Bu durum yakın zamanda yürürlüğe giren Spor Yasası’yla da uyumludur.” diye konuştu.

Bu değişiklikle bağlantılı olarak kulübün faaliyet yılında yer alan yıllık olağan genel kurul toplantısı, üyelik başvuru ve kabul tarihi gibi farklı tarihlerin de güncellenmesinin gündeme geldiğini aktaran Natan, şunları kaydetti:

“Diğer yandan seçim tarihi mayıs ayının ikinci yarısı olarak muhafaza edilmiştir. Bunun temel sebebi yeni seçilecek yönetimlere, kulübümüzün sportif açıdan lokomotifi durumda bulunun futbol takımını, hedefleri ve vizyonları doğrultusunda oluşturabilmeleri için gereken zamanı tanımaktan ibarettir. Ayrıca yıllık olağan mali genel kurullarımızda görüşülüp karara bağlanan bütçenin, yeni tadil tasarısıyla her yıl nisan ayında düzenlenecek ayrı bir bütçe genel kurulunda görüşülmesi öngörülmüştür.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Galatasaray’da tüzük değişikliği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir