USD33,04
EURO35,94
GBP42,81
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC2.204.638,62
20 Temmuz 2024, Cts

İşte Burak Elmas’ın ilk röportajı!

Burak Elmas
service

 GÖRSEL KAYNAĞI: SÖZCÜ

Burak Elmas, Galatasaray Başkanı olduktan sonra ilk kez Sözcü‘ye konuştu!

Elmas, pek çok konu hakkında geniş kapsamlı ve önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Burak Elmas‘ın röportajından önemli bazı kesitler..

“BİR GALİBİYET YETER”

Domenec Torrent takımla iyi çalışıyor, zıplama olacak. Bir galibiyet lazım. Oyuncular için de çok zor. Yuhalanmak, ıslıklanmak onlar için de çok kolay değil. Gomis‘i özellikle aldık. Yarattığımız gol fırsatını gole çevirme oranımız çok düşüktü. Gomis burayı ve takımı çok iyi biliyor. İnisiyatif alan bir oyuncu.”

“Muslera‘nın sakatlanması iyi olmadı.

“Gomis geldi toparlayıcı rol oynuyor.” 

“Pena sezon sonunda gidecek. Kalmaz. Geri almak şartıyla gönderdiler. Dortmund‘un kalecisi Bürki, Okan ve Sinan Bolat ile görüştük. Kulüpleri izin vermedi.

TORRENT’İN SÖZLEŞMESİ

Torrent‘in sözleşmesinde tazminat maddesi yok. 1 buçuk senelik konratı var. Yazılan maaş rakamları da doğru değil.”

“YÖNETİM İSTİFA DİYE BAĞIRIRDIM!”

“Taraftarın tepkisini son derece haklı ve normal buluyorum. Futbol takımı bu puandayken ben de isyan ederdim. Ancak tepkinin peşine takılan kötü niyetli insanlar var. Bu orantısız tepkileri kabul etmiyorum.”

“HAKEM HATALARI KASITLI”

“Ciddi hakem hatalarına maruz kaldı. Birçoğuna da kasıtlı uğradık. Bunları MHK ve TFF‘ye söyledik. Ama hakemleri tartışmamamız, kendimize bakmamız lazım. İyi oynayıp hakemleri konuşturmamak lazım. Hakemlerimiz çok, çok, çok kötü. Ciddi temizlik şart. Bütün kulüpler de bunu söylüyor. VAR hakemi ile saha hakemi ayrılmalı.”

“Bir takım saha içi ve saha dışı etkenler oldu. Trabzon maçında ilk yarıdaki futbolu ligimizde oynayan yok. Bu sene o kadar çok kırılma anı yaşadık ki; kolay değil. 2-3 atacağımız bir maçta her şey dönüyor.”

“SİSTEMATİK SALDIRI VAR”

“Son 20 yıldaki olaylar kırılmalara neden oldu. Sistematik saldırı, bizim üzerimizden Galatasaray‘a yapılıyor. İçinde Galatasaraylılar da var. Trol hesap tutanlar var. Galatasaray‘ın en büyük problemi, başarı ve başarısızlıkların kişilere zimmetlenmesi.”

“EN AZ BORÇ GALATASARAY’DA”

RİVA ve Florya‘yı genel kurula getireceğim. Üyelere de ön bilgi verdim. Rakamlar söylüyorlar, bağımsız denetimin söylediği rakamları tartışıyorlar. Aç denetçi raporunu ne yazıyorsa oku. Emlak Konut halka açık şirket. Denetlenmiş veriler üzerinden de tartışmalar var. RİVA ve Florya‘yı Galatasaray‘ı borçlarından kurtarabilecek şekilde kurgulamaya çalışıyoruz. Taraf olarak devlet, Emlak Konut, bankalar ve belediyeler var. Hepsi ile konuşuyoruz. İstediğimiz sonuç çıkarsa Galatasaray‘ın Bankalar Birliği‘ndeki mevcut borcu kısa zamanda faiziyle birlikte ödenir.”

“ALİ KOÇ İLE ÇIKARIMIZ ORTAK!”

“Ligin marka değeri çok önemli. Birbirimizle kavga edersek, ufalan pastada daha çok sıkıntı yaşarız. Büyükler olarak birlikte hareket etmeliyiz. Hakemler, naklen yayın, cezalar konusunda çalışmamız lazım. Ali Koç ile iletişimimiz ortak çıkarlar adına önemli.”

“MENAJER BATAKLIĞI VAR”

“Türk futbolunda menajer bataklığı söz konusu. Geçmişe gidebileceğimiz kadar gidip, kim, hangi menajer  kaç para aldı, hepsini kamuoyuna açıklayacağız.”

“KADRO MALİYETİNİ DÜŞÜRECEĞİZ!”

“Radikal bir şekilde kadro maliyetini düşüreceğiz. Toplam maliyeti 30-35 milyon Euro bandına çekmeye çalışacağız. Bu kadro kalitesini düşürmez. 80-85 milyon Euro harcadığımız ama şampiyon olmadığımız dönemler oldu.

 

Haber Kaynağı: SÖZCÜ

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İşte Burak Elmas’ın ilk röportajı!