USD33,04
EURO35,94
GBP42,81
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC2.234.699,81
21 Temmuz 2024, Paz
featured
service

İspanya’da 1. ve 2. futbol liglerinde mücadele eden kulüplerin bağlı olduğu La Liga kurumu, maçların pazartesi ve cuma günleri oynanmasına yasak getiren İspanya Futbol Federasyonu‘na (RFEF) karşı açtığı davayı kazandığını ve yaklaşık 25 milyon avro tazminat isteneceğini duyurdu.

Yapılan yazılı açıklamada, Madrid İl Mahkemesinin, İspanya Futbol Federasyonu’nu haksız rekabet oluşturmakla suçladığı ve pazartesi ile cuma günlerine getirilen maç yasağının kaldırılması hükmünü verdiği belirtildi. Mahkemenin nihai kararının açıklanmasının ardından RFEF’ten yaklaşık 25 milyon avro tazminat talep edeceğini bildiren La Liga, 1. ve 2. liglerdeki maçların tarih ve saatini belirleme yetkisinin kendisinde olduğunu vurguladı.

İspanyol futbolunda son iki sezondur maçların oynanmasının sadece cumartesi ve pazar günleri ile sınırlı tutulması, RFEF ve La Liga kurumlarını sık sık karşı karşıya getirdi. Taraflar arasında şimdiye kadar yürütülen ekonomik müzakerelerde herhangi bir sonuç alınmazken, La Liga, RFEF ile mevcut olan anlaşmadan daha fazla ödeme yapmayacağını belirtmişti. RFEF ise geçmişte ticaret mahkemesinin kararıyla maçların cuma ve pazartesi günlerinde oynanmasını engellemişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
La Liga davayı kazandı!