USD32,84
EURO35,67
GBP42,50
BIST10.991,57
GR. ALTIN2.551,66
BTC2.190.703,46
24 Temmuz 2024, Çar

Tam 80 milyon dolar! “Galatasaray’ın yeni sponsoru Kuwait Airways…”

featured
service

Türkiye’den Galatasaray’ı seçen Kuveyt Devlet Fonu stadın isim hakkını 5 yıllığına 80 milyon Dolar’a almaya hazırlanıyor

Sponsor olmak için Türkiye’den Galatasaray‘ı seçen Kuveyt Devlet Fonu, stadın isim hakkını 5 yıllığına 80 milyon Dolar’a (1.3 milyar TL) almaya hazırlanıyor. İki taraf arasında görüşmeler sona ermek üzere…

Sıcak para arayan Galatasaray‘a ilaç gibi haber geldi. Kuveyt Devlet Fonu heyetiyle, Galatasaray Yönetimi arasında stat isim hakkı sponsorluğu konusunda sürpriz bir görüşme yapıldı.

5 YIL VE 80 MİLYON DOLAR

Buna göre fona bağlı Kuveyt Havayolları‘nın (Kuwait Airways), Galatasaray‘ın stadına isminin verilmesi ve stat çevresindeki reklam işleri de dahil olmak üzere, 5 yıllığına toplam 80 milyon Dolar’lık bir anlaşma yapılması üzerinde konuşuluyor. Görüşmelerde son aşamaya gelindiği ve çok kısa süre içine duyurulacağı öğrenildi.

NEF ANLAŞMASI SÜRECEK

Bu arada, stadın mevcut isim sponsoru olan Nef’in sahibi Erden Timur‘un, “Sponsor bulalım yeter, benim için stada Nef denilmesi çok önemli değil.Anlaşmamız ve ödemelerimiz devam edecek. Her şey Galatasaray için” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

SENELİK 16 MİLYON DOLAR

İmzalar atılırsa, Galatasaray hem Kuveyt Havayolları’ndan senelik 16 milyon Dolar (267 milyon TL) hem de aynı zamanda Nef’ten 72.5 milyon TL almaya devam edecek.

İmzalar atıldığında, bu Türkiye çapında bir rekor anlamına da gelecek. Fenerbahçe , Ülker ile 10 yıllığına 90 milyon Dolar (senelik 9 milyon Dolar), Beşiktaş , Vodafone ile 10+5 yıllığına 116 milyon Dolar (senelik 7.7 milyon Dolar), Trabzonspor, Medical Park ile 5 yıllığına 32 milyon Dolar (senelik 6.5 milyon Dolar) karşılığında anlaşmıştı. Galatasaray ise Nef’ten yaklaşık senelik 4.5 milyon Dolar kazanıyordu. Yeni anlaşmayla yıllık 16 milyon Dolar, rakiplerle aradaki farkı büyük ölçüde açmış olacak.

Haber Kaynağı: Fanatik

DAHA FAZLASI İÇİN

Galatasaray transfer haberleri

Fenerbahçe transfer haberleri

Beşiktaş transfer haberleri

Trabzonspor transfer haberleri

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tam 80 milyon dolar! “Galatasaray’ın yeni sponsoru Kuwait Airways…”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 2 yıl önce

    Mükemmel paralar tebrikler Galatasaray diğer takımlara örnek olur inşallah. Erden timura da helal olsun.

    Cevapla
  2. 2 yıl önce

    Adamlar yalanladı bu haberi ama bence doğru olması daha kötü. Bizim milletimizin hafızası o kadar sıkıntılı ki her şeyi çok çabuk unutuyor ya da parayı görünce unutmak istiyor. Şu Kuveyt veyahut Katar devlet fonunun giripte adam ettiği bir şey var mı Allah için bir bakın derim. Kendi takımıma gelip isterse senelik 50 milyon versin yine istemem. Güzel bir yapılanma ile 20 senede düzlüğe çıkalım ama bunlara bel bağlamayalım.

    Cevapla