İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Molde – Stabaek 20 Haziran Pazar Norveç Eliteserien 2021 iddaa tahmin ve analiz yazısı

Molde geçtiğimiz maçta beni şaşırtan bir performans gösterdi. Sanki Mjondalen ile oynadıkları o sıkıcı maçı Molde oynanamamış gibi, aslında son 2 maçta toplam 7 gol atmaları enterasan bir olay olarak görülüyor. İyi oynamıyorlar, bu bir gerçek fakat şu anda ciddi anlamda moralli ve formdalar. Rakiplere göre analiz edersek Sandefjord kırılgan bir takım olduğu için o maçta gol sayıları çok normal ama Sarpsborg maçında attıkları 4 gol düşündürücü. Molde toparlanma içerisinde mi peki? Geçtiğimiz sezonki gibi Avrupa’yı yeniden fethedebilecek mi bilmiyorum ama, gerçi Konferans Ligi’inde mücadele edebilmeleri için play-off oynamak durumundalar, bu maçta rakiplerine karşı yine aynı performans ile, sezon başında çizdikleri görüntüden dolayı 3 gol atacaklarını düşünmüyorum.

Peki Molde neden Stabaek’e 3 gol atamaz?

Stabaek aslında savunma ağırlık oynayan bir takım değil. Molde’ye karşı hücum futbolu ile de oynayabilirler ona da sözüm yok ancak son Trömsö maçında kalalerinde tam 3 gol gördüler bu yüzden temkinli olmak durumundalar. Stabaek köklü ve Norveç’in büyük takımlarından bir tanesi. Sakat ve cezalıları da bulunmuyor. Aralarında yapılan son iki maçta 3 ve 4 gol, toplamda kalelerinde 7 gol görmelerine rağmen bu maçta Molde’nin 2 gol seviyesinde kalabileceğini düşünüyorum. Riskli kuponlara 1.55 oranıyla öneririm.

Düz düşünenler maça doğrudan 4.5 altında MS 1 alabilirler. Stabaek’in hücum performansı gerçekten kötü. Maçın maksimum skoru, bana göre 2-0.

Tahmin: EV 2.5 gol altı: 1.55 | İdeal tercih: 4.5 altında MS 1: 1.45

Yorumlar kapatıldı.

Atistics Medya 2022 Tüm Hakları Saklıdır.